CPD - centrum pro předškolní děti

Centrum předškolních dětí

• vnitřní (Šnečci
  • zahradní třída (Lištičky)

Příroda - přátelství - respekt - individuální přístup - kreativita - pohyb

Centrum pro předškolní děti je koncipováno jako služba pro rodiče a děti ve věku 3 – 5  let ve stávající situaci nedostačující kapacity předškolních zařízení (nástup před třetími narozeninami je řešen individuálně).

Jeho úkolem je zajišťovat v dopoledních hodinách kvalitní celotýdenní programy pro předškolní děti. Obsah projektu je inspirován Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání (zahrnuje aktivity výtvarné, hudební, pohybové, dramatické, aktivity zaměřené na rozvoj řeči, tvořivosti a poznání).
V našem malém kolektivu, kdy kapacita třídy je max. 15dětí, se zaměřujeme také na usnadnění adaptace dětem, pro které by byl vstup do velkého kolektivu nepřiměřenou zátěží. V rámci možností preferujeme individuální přístup, zaměřujeme se také na rozvoj komunikačních schopností a nepodceňujeme ani řešení konfliktů a těžkostí, které děti prožívají stejnou (ne-li větší) měrou jako my – dospělí.

Ve školním roce, po skončení období adaptace, podnikáme s dětmi výlety do okolí, navštěvujeme divadlo, pravidelně se scházíme s pejskem Lucky na dětskou canisterapii a v zimních měsících nabízíme lyžařskou přípravku v nedalekém skiareálu Chotouň.

TŘÍDA - ŠNEČCI

Jsme tradiční třída centra předškolních dětí, pro děti od 3 do 6 let, fungujeme každé všední dopoledne od 8:00 do 12:30. Naše třída čítá maximálně 15 dětí pod vedením dvou zkušených pedagožek.

Každé ráno přivítáme děti v útulných prostorách naší třídy, kde se mohou věnovat jak svobodné hře, tak i řízeným aktivitám jako je cvičení a pohybové hry, hraní divadélka, výtvarné tvoření různými technikami, zpívání a vůbec - poznávání světa kolem nás - formou vyprávění, četby, her.
Věnujeme se tématům souvisejícím s ročními obdobími, proměnami přírody, svátky a tradicemi, ekologii, ale i mnohým jiným.
Téměř za každého počasí se snažíme jít po svačince ven - buď na naši krásnou zahradu, či na přilehlé hřiště nebo na procházku do parku Krejcárek i jinam.
Pravidelně navštěvujeme dětská divadelní představení, čeká nás i výlet na hory.

V rámci DDM Ulita máme k dispozici velkou řadu pomůcek ať už sportovních, hudebních či na tvoření.
Ve Šnečcích se snažíme vést děti k samostatné obsluze, schopnosti vyjádřit své názory a potřeby a  spolupráce s ostatními.

Velkou výhodou je komorní prostředí naší třídy, které nám umožňuje individuální přístup k dětem. Šnečci jsou tak ideální pro školkové začátečníky
.

Lektorky: Klára Taxová, Hana Kořánová

ZAHRADNÍ TŘÍDA - LIŠTIČKY

Celé dopoledne trávíme s dětmi venku na zahradě DDM Ulita, nebo v jejím okolí (lesopark Krejcárek, hřiště na Balkáně…). Jako zázemí nám slouží vytápěný stan, ve kterém se nachází hračky pro děti, a také zde svačíme. Při velké nepřízni počasí máme možnost využít zázemí DDM Ulita, jako je výtvarný ateliér, malý a velký sál, hernička apod., pro tyto případy je tedy nutné dítě vybavit i oblečením a obuví dovnitř (viz. článek o oblečení).
Děti se v naší školce naučí jak pečovat o zvířátka v zimě, postaví si své vlastní krmítko, o Vánocích nazdobí stromeček správným příkrmem pro zvířata. Také se naučí starat o záhonek, a jak pěstovat zeleninu a mnoho dalšího. Pravidelně nás také navštěvuje canisterapeutický pes. Samozřejmě nevynecháme ani kulturní akce jako je návštěva divadla či výlet.
Snažíme se děti naučit základní poznatky o přírodě a její ochraně, rozvíjet jejich kreativitu a fantazii. Pobyt venku dětem umožňuje přirozený rozvoj pohybových dovedností a v neposlední řadě posiluje jejich obranyschopnost organismu.

Ke stažení:
Oblečení - Lištičky

Lektorky: Andra Biliková, Tereza Kopřivová

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram CPD:

8:00 – 9:00 příchod, volná hra
9:00 – 10:00 volná hra dětí, hry v kroužku
10:00 – 10:30 úklid, svačina
10:30 – 12:00 řízená činnost
12:00 – 12:30 volná hra, odchod

Ceník:

• 1300 Kč / měsíc
  • 900 Kč / 5 vstupů (platnost 1měsíc)

Platba probíhá vždy na začátku měsíce. V případě, že rodič neuhradí požadovanou částku, nelze rezervovat místo ve třídě.

Přihlašování probíhá e-mailem nebo osobně v CPD.

Kontakt:

E-mail: snecci@ulita.czlisticky@ulita.cz
Tel.: 222 990 330, 774 728 642

Provozní doba a podmínky:

• Provozní doba centra je od 8.00 do 12.30 hod
  • Centrum můžete navštěvovat pouze v dny, který jste si nahlásili.
  • Dítě vodí a vyzvedává rodič (nebo písemně pověřená osoba).
  • Dítě musí být zdravé! Rodič musí toto pravidlo respektovat a dbát na to, aby předával dítě do třídy zdravé!
  • Dítě musí být bez pleny a umět si říct, když potřebuje na WC.
  • Dítě musí umět samo jíst a pít (dětem rády pomůžeme, ale veďte je prosím k samostatnosti, hlavně v oblékání. Vše prosím dětem podepište.)
  • Dítě musí mít na přezutí do třídy bačkory s pevnou patou (ne pantofle).
  • Přinesené hračky nehlídáme a nehledáme.
  • Z hygienických důvodů prosíme rodiče, aby nám nevstupovali do třídy.
  • Za odložené věci v šatně neručíme.
  • Rodič má povinnost informovat o změně zdravotní způsobilosti dítěte, zdravotních obtížích (alergie) nebo jiných závažných skutečnostech, které by mohly mít vliv na průběh zájmové činnosti.

Technické

Statistické